Yelken Öğrenmek İstiyorum

Üç tarafı denizler ile çevrili olan güzel ülkemizde, 7’den 70’e denizi seven herkesin doğa ile dost olmasını sağlayan, yardımlaşmayı öğreten yelken sporu bütün bireylere deniz ile iç içe spor yapma olanağı sağlamaktadır.

Her yaş grubuna hitap eden farklı sınıflara sahip yelken sporu, temel eğitim ile başlayan ve daha sonra yarışçılığa kadar uzanan keyifli bir yolculuk imkânı sunar. Doğa ile mücadele etmek yerine doğa ile uyum içinde yaşamayı öğreten bu doğa sporu, yelkenli kullanma becerisinin yanı sıra deniz kültürünü de aşılar.  

Çocukluk ve gençlik yaşlarında yelken sporuna Optimist, Rüzgâr Sörfü ve Uçurtma Sörfü sınıfları ile başlayan bireyler, ilerleyen yaşlarında bu sınıfların yanı sıra Yelkenli Yat Sınıfına devam edebilirler.

Bireylerin özgüven, yardımlaşma, etkili iletişim kurma ve benzeri sosyal becerilerini arttıran yelken sporu, deniz ve doğayı sevenlere, ekstrem sporlarla uğraşmak isteyenlere adrenalin tutkusunu da birlikte hissettirir.

Her yelken açtığınızda yeni bir şey keşfeder, hisseder, görür ve deneyimlersiniz ve her yolculuk benzersizdir. Hava, dalga, rüzgâr her şey değişir ve size yeni anılar getirir.

Genel Bilgiler

 • YABANCI TAKİPÇİLER
  88,000
 • SERTİFİKALI EĞİTMENLER
  96
 • KAYITLI ÖĞRENCİLER
  4,789
 • Toplam Kursiyer
  489